12.09.2020, Denisa Józsová

JUN: VIT - CEB 6:3 - Junioři prohráli i v druhém venkovním zápase

Včera se juniorům zápas v Olomouci nepovedl ani trochu, jelikož zde schytali debakl 1:9, což chtěli nyní odčinit. A neměli k tomu vůbec daleko. V zápase s Vítkovicemi totiž vedli hned třikrát, avšak ani to jim nestačilo. Domácí hokejisté se totiž prosadili čtyřikrát v poslední periodě a vyhráli 6:3.

Doslova raketový start měli hokejisté z jižních Čech, kteří se dostali do vedení už po jednatřicet sekundách hry. Nabito na modrou dostal Tomáš Hubata, který nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě. Gól padl v početní výhodě, když se pouhých pět vteřin před brankou nechal vyloučit domácí hráč. Vítkovice měly velké šance, když hrály následně tři početní výhody, ovšem ani jednu z nich nevyužily. Přesto se dočkaly srovnání stavu, a to minutu před koncem první periody. Tomáš Machů nahrál Jakub Kylnarovi, který zapsal svůj druhý gól v sezóně. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Také vstup do prostřední části znovu vyšel o dost lépe hostujícímu celku. Tentokrát se střelou od modré prosadil Jiří Najman, který tak poslal svůj tým znovu o vedení. To tentokrát nevydrželo moc dlouho. O čtyři minuty později se totiž trefil Jakub Lewandowski a bylo znovu srovnáno. Přesto šli do kabin Jihočeši s jednogólovým vedením. Krátce po polovině utkání vstřelil gól Matouš Masopust, který poslal svůj tým už potřetí v utkání do vedení.

Poslední perioda však byla pro Motor spíše hrůzou. Utekla minuta a dvacet pět vteřin, když bylo srovnáno. Svou první branku v sezóně dal Petr Smička. O třicet sekund později navíc vstřelili domácí hokejisté další gól. Svůj druhý zásah v zápase, který se ukázal jako rozhodující, zapsal Jakub Lewandowski. Navíc střílení gólů v podání Vítkovic nekončilo. Po přihrávce Tomáše Machů, která pro něj byla už pátou v sezóně, se trefil Josef Krejsa. Ke konci utkání to ještě zkusily České Budějovice se šesti hráči v poli, avšak znovu inkasovaly. O pečetění stavu se postaral Vojtěch Lednický.

Ohlasy po zápasu

Lukáš Majer (Motor České Budějovice): Dvě třetiny jsme dokázali hrát organizovaně a bojovně. Utkání se zlomilo v rozmezí 41. a 42. minuty, kdy jsme inkasovali dvě branky. Vítkovice jsou vyspělé mužstvo, které je navíc produktivní, čímž zápas otočilo. Bojovali jsme až do konce, poslední branku jsme inkasovali v závěrečné power-play, nicméně domácí celek zvítězil naprosto zaslouženě. My máme takový spíše upracovanější hokej, ale věříme, že jdeme správnou cestou.

Návrat odchovance ze zámoří! Vítej doma, Šimone! ??...

Jaké to je vést kotel nebo jak vznikají fanouškovské chorály?

Další poděkování za podporu v sezoně 2023-24 náleží společnosti Precitool! Od obchodního manažera Petra Míška převzali plaketku...

75. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Miloš Edelmann. V A týmu hrál 11 sezon (1967-68, 1970-80), cca 345 zápasů, v...