26.03.2023, Marek Baloun

JUN: CEB–CHM 4:1 - Junioři do semifinále vstoupili jasnou výhrou

Motor už má v nejvyšších kruzích v této sezóně aktivní už pouze jediný tým - juniory. Ty dnes v Budvar aréně čekal úvodní zápas semifinálové série s Chomutovem. Svěřenci Karla Herra od počátku předvedli dominantní výkon, který korunovali hned čtyřmi brankami. Druhý domácí zápas se hraje již zítra v 18:00

Utkání se od začátku mnohem lépe vyvíjelo pro Jihočechy. Ti zaskočili Piráty solidní ofenzívou, drželi je pod tlakem, nepouštěli do šancí a nakonec se tak radovali jako první. V čase 8:53 se napřáhl Richard Pitel a bylo to 1:0. Krátce na to mohli ještě zvýšit náskok při vyloučení Jana Česnohlídka, branka ale nepadla a do kabin se tak šlo za těsného vedení.

To mohli Severočeši zlomit hned zkraje druhé dvacetiminutovky, jelikož budějovický Tomáš Březina šel ještě před sirénou na trestnou. Přesilovku ale nevyužili a tak přišel další trest. V polovině 24. minuty oslabil Chomutov David Grosskopf a David Putz se po krátké kombinaci trefil zády k bráně bekhendem na vzdálenější tyč. S blížící se polovinou utkání začínala stoupat nedisciplinovanost na obou stranách, využít početního rozdílu hráčů na ledě se ale zadařilo jen domácím. V čase 36:12 šli hosté opět do čtyř a o 45 vteřin později se na vrcholku levého kruhu dostal k odraženému kotouči Tomáš Březina a z první nedal Slukovi žádnou šanci. Na mládežnický zápas nadprůměrně zaplněná Budvar aréna tak byla po čtyřiceti minutách velmi spokojená a skvělá divácká kulisa se postarala o atmosféru hodnou vyšších soutěží.

Ve třetím dějství se už jen dohrávalo, přesto ale třetina nebyla ochuzena o branky. V čase 55:10 ujel při vlastním oslabení do útoku Alexander Remeš a nachytal gólmana Sluku. 79 vteřin před koncem už za jasného stavu domácí polevili a Michal Kalista trefou Oleksandra Yailova přišel o čisté konto. Na úvodní výhře Motoru to ale nic nezměnilo.

Návrat odchovance ze zámoří! Vítej doma, Šimone! ??...

Jaké to je vést kotel nebo jak vznikají fanouškovské chorály?

Další poděkování za podporu v sezoně 2023-24 náleží společnosti Precitool! Od obchodního manažera Petra Míška převzali plaketku...

75. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Miloš Edelmann. V A týmu hrál 11 sezon (1967-68, 1970-80), cca 345 zápasů, v...