Banes Motor České Budějovice
27.01.2012, Pavel Kortus ml.

MOU - SLA 3:2sn - Bod navíc trefil v nájezdech Němeček

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC MOUNTFIELD zvládli důležitý duel se Slavií a zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech. Jihočeši prohrávali již 0:2, ale k obratu zavelel kapitán František Ptáček, skóre srovnal Pavel Kašpařík a druhý bod zajistil svému týmu obránce Roman Němeček. Utkání nedohrál Peter Mikuš, který odstoupil s otřesem mozku. Po tomto vybojovaném vítězství čeká MOUNTFIELD nedělní utkání v Plzni, kde se Jihočechům dlouhodobě nedaří.
Jihočeši do zápasu nastoupili aktivněji a hned vyzkoušeli pozornost brankáře Furcha. Slavia pak přečkala první přesilovku domácích, ale ti nadále určovali tempo hry a vytvářeli si více šancí. Většina střel končila na obráncích, nebo je likvidoval brankář Furch. Jihočeši udělali chybu při střídání a k puku se dostal Michal Vondrka. S pukem dojel až ke Kovářovi a trefil se po ledě mezi betony a hosté vedli.

Furch se zapotil při lehkém nahození Kašpaříka, kdy puk skákal přes celé hřiště a těsně před ním odskočil. Ke konci třetiny to byli Slávisté, kteří měli více šancí a tlačili se před Kováře. Z poza hráče střílel Kůrka a Kovář měl plné ruce práce. První třetinu tak vyhráli hosté.

Slavia začala druhou třetinu zostra. Po střele Michala Vondrky zvonila tyčka domácí branky. Hned poté se do velké šance dostali Pospíšil a Kolařík. Pospíšil zakončoval a Kovář měl štěstí. O chvilku později vychytal Kovář tutovku Krenželoka. Jihočeši byli jasně v útlumu a nad vodou je držel jen vynikající brankář. Pak přišla horká chvilka pro domácího beka Mikuše, který po tvrdém zákroku opustil ledovou plochu na nosítkách. To domácí nabudilo a ti zvýšili svoji útočnou aktivitu. Přesto se jim do konce třetiny vstřelit branku nepovedlo.

Slavii se na začátku třetí části povedl husarský kousek. Petr Jelínek dal gól ve vlastním oslabení, když prostřelil Kováře po ledě k tyčce. Domácí odpověděli bleskově. František Ptáček prostřelil Furcha se skrumáže a jeho gól musel potvrdit videorozhodčí. Jihočeši byli při chuti a velkou šanci měl Šimánek a po něm dokonce trefil tyčku Kuchejda. Na dva jedna na tyčky pro domácí upravil v přesilovce Langhammer. Českobudějovičtí si za svůj tlak vysloužili vyrovnání. V přesilovce se po přihrávce od Gulaše trefil z první Pavel Kašpařík.

Slavia ihned po brance zaútočila a Kovář musel po střele Krenželoka předvést skvělý zákrok vyrážečkou. Obě mužstva se snažila ukončit zápas v základní hrací době, ale nepovedlo se a tak přišlo na řadu prodloužení.

V prodloužení nebyl k vidění žádná velká šance. Jen v závěru byl vyloučen domácí Vydarený a Slavia měla devatenáct vteřin přesilovku čtyři na tři, ale nevyužila ji.

Jako první se rozjel k nájezdům Květoň a nájezd neproměnil. Vladimír Růžička mladší Kováře překonal. Milan Gulaš vyronal excelentním blafákem. Pak kralovali oba brankáři. Nakonec se rozhodlo v sedmé sérii, kdy Roth neproměnil a vítězný gól dal obránce Roman Němeček. Dva body tak zůstaly v Českých Budějovicích a Jihočeši porazili Slavie ve všech zápasech letošní sezóny.

Sociální sítě

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....