14.11.2008,

Reportáž ze zápasu: Pelhřimov – České Budějovice B 3:5

Motor České Budějovice
Dění na ledě s postavení týmů v tabulce vůbec nekorespondovalo. Domácí podali asi nejlepší výkon sezony a dvě třetiny byli lepším týmem. „I když jsme nakonec prohráli, tým si zaslouží jen chválu. Hrál výborně a když jsem byl minulých zápasech kritický ke gólmanovi Havlíkovi, tak teď musím říci, že nás podržel. Měl tam hned několik skvělých zákroků,“ uvedl v pozápasovém hodnocení trenér Pelhřimova Petr Kuchyňa. Domácí byli po dvou třetinách o gól napřed, jenže zkušenější tým hostů skore v poslední dvacetiminutovce otočil. „Už to není den po zápase, takže to snad mohu říci. Přijde mi, že rozhodčí neumí pravidla. Vidí jen některé fauly a my jsme v přesilovce dostali gól na 3:3, který dostal soupeře na koně,“ kritizoval muže v pruhovaných dresech Petr Kuchyňa, ale vzápětí dodal: „Také nám trochu docházely síly, protože od patnácté minuty jsme v podstatě hráli jen na dvě řady. Hlavně obránců bylo málo.“
Ohlasy po zápasu
Jan Trummer, trenér HC České Budějovice: Bylo to těžké utkání hlavně v tom, že si rozhodčí zasedl na našeho nejlepšího obránce, který byl šestkrát vyloučený a jednou dostal desetiminutový trest. Situace se zkomplikovala hned na začátku utkání, kdy kapitán Jindra padl do střely soupeře a dostal přímí zásah pukem po mřížky. Vypadalo to, že má zlomenou čelist, nebo lícní kost. Volali jsme dokonce záchranku. Zranění nakonec nebylo vážné. Jindra se ukázal jako pravý kapitán, když po návratu z nemocnice nastoupil zpět do hry, což nám hodně pomohlo. Dobrou koncovku ukázali Eddie Turek a David Švamberk. Chtěl bych pochválit celé mužstvo, protože podalo opravdu bojovný výkon. Vítězství bylo týmové a bojovným srdcem.

Jaká byla podle zástupců vedení sezona 2023-24? pojďte si to poslechnout!

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....