Banes Motor České Budějovice
19.10.2011, Matěj Mayer, Josef Bláha

KLA - CEB 1:3 - Jihočeši jsou na prvním místě!

Č. B u d ě j o v i c e - Českobudějovické mužstvo vstoupilo do utkání na Kladně velmi dobře. Už ve 46. sekundě se hosté radovali po brance Aleše Kotalíka. Na začátku druhého dějství ještě zvýšil vedení HC MOUNTFIELD Milan Gulaš. Na jeho branku našel odpověděť Hlaváč a snížil na 1:2. Jihočeši si však dokázali vedení pohlídat a deset sekund před koncem zápasu pečetil střelou do prázdné branky Pavel Kašpařík. České Budějovice se dostali díky této výhře do čela tabulky Tipsport extraligy!

Úvod zápasu byl pro českobudějovickou partu z říše snů. Hned první pořádný kontakt s pukem skončil založením gólové listiny. Časomíra ještě neukrojila z prvního dějství ani minutu a Aleš Kotalík ukázal prořídlým tribunám kladenského zimního stadionu své umění. Na červené čáře se chopil opuštěného kotouče, parádně se protáhl kolem bránícího Tomana a mezi betony gólmana Chábery poslal puk do sítě – 0:1.

Už ve 4. minutě se poprvé mohli radovat i Kladenští. Při hře čtyř proti čtyřem projel středem hřiště Jan Hlaváč a svou střelou překonal Jakuba Kováře v brance HC MOUNTFIELD. Jenže českobudějovickou oporu zachránila konstrukce branky, od pravé tyče putoval kotouč do levé a pak ven z klece. Rozhodčí ještě konzultovali situaci s kolegy u videa, ale skóre se ani tak nezměnilo.

Úvodní dějství bylo poznamenáno nedisciplinovaností hostujících hráčů. Ti se nechali hned čtyřikrát vyloučit, a tak měli logicky domácí velkou převahu. Všechna oslabení však Jihočeši sehráli bezchybně, a když už pustili svého soupeře do zakončení, byl v brance připraven Jakub Kovář. Po dvaceti minutách tedy HC MOUNTFIELD vedl na kladenském ledě o jednu branky díky Kotalíkově parádě ze 46. vteřiny duelu.

Ve druhé části už působili hosté ukázněnějším dojmem a vyplatilo se to velmi záhy. Ve 25. minutě dostal Milan Gulaš oblouček za kladenskou obranu a řítil se sám na Cháberu. Bývalý českobudějovický obránce Milan Toman však nejlepšího střelce minulé sezony v jihočeských barvách fauloval a sudí Kalivoda odpískal trestné střílení. Gulaš si najel velkým obloukem z pravé strany a ukázkovým blafákem do bekhendu zvýšil náskok HC MOUNTFIELD – 0:2.

Tři minuty nato však hosté opět pykali za vyloučení. Mikuš dostal dvě minuty za podražení a Jan Hlaváč svou dorážkou mezi Kovářovy betony snížil využitou přesilovkou na 1:2. Hned pár vteřin po kontaktní brance měli kladenští borci další příležitosti, ale vše zabrzdil Libor Procházka, který z obranného pásma poslal puk do stropu haly. Při následné přesilovce byli Jihočeši dvě minuty usazeni před gólmanem Cháberou, ale další změna skóre z toho nevzešla. Až při hře pět na pět měl šanci Kotalík, ale nájezd neproměnil. Následně Gulaš svou kličku přetáhnul až do rohu hřiště, a tak po čtyřiceti minutách vedli hosté o jednu branku.

Třetí dějství začala oboustranně velmi opatrně. Bylo vidět, že Jihočeši si cení jednogólového náskoku a nechtějí o něj přijít. Kladenští se zase snažili propracovat do gólových příležitostí, ale žádný souvislejší tlak si vyprodukovat nedokázali. Hráči na obou stranách si dávali pozor i na nedovolené zákroky, takže nebyla dlouho k vidění ani žádná přesilovka.

Až v čase 49:02 dostal dvě minuty Jaroslav Kalla za nedovolenou hru vysokou holí. Jenže hráči HC MOUNTFIELD nedokázali z dvouminutového tlaku vytěžit víc než střelecký pokus Vydareného, který zlikvidoval brankář Chábera. Následný trest pro Kotalíka daroval početní výhodu pro změnu domácímu celku. Ale příležitosti Kally i Patery zlikvidoval Kovář.

Vrchol utkání odstartovalo Vydareného vyhození přes všechny čáry v čase 58:24. Kouč domácích si vzal oddechový čas a pár vteřin nato posadil gólmana Cháberu na střídačku. Kladno hrálo šest na pět a neskutečnou šanci měl Pavel Patera. Kapitán domácích ale před prázdnou brankou neuspěl. Dvojice bránících Jihočechů zablokovala zakončujícímu veteránovi hůl. Jakub Kovář se svými spoluhráči odolal závěrečnému tlaku a deset vteřin před koncem uzavřel gólový účet duelu Pavel Kašpařík střelou do odkryté sítě. Díky této brance se HC MOUNTFIELD dostal do čela extraligové tabulky!

Sociální sítě

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....