04.04.2010, Michal Špírek

Jak se střelecky dařilo v sezóně 2009/2010?

Č. B u d ě j o v i c e - HC MOUNTFIELD má za sebou další hokejový ročník a redakce hokejcb.cz pro vás jako jediná v extralize opět po celý rok zpracovávala statistiky střel a vhazování z domácích zápasů. V první části statistického souhrnu se můžete dozvědět, kdo byl v Budvar Aréně nejčastěji zakončujícím hráčem, kdo nasázel na ledě českobudějovického stadionu nejvíce branek a komu se naopak střelecky více dařilo na soupeřových hřištích. Tipnete si, koho jste viděli nejčastěji v palebné pozici?

HC MOUNTFIELD v domácím prostředí

28 / 12 – 5 - 7 - 4 / 93:73 - 53

(zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre – body)

Střelecky nejpovedenější utkání
Nejlepší poměr střely/góly měli Českobudějovičtí v 5. kole, když na šest vstřelených branek Slavii potřebovali 31 pokusů.

Zápasy, kdy byl střelecky aktivnější soupeř
Jen dvakrát z 28 domácích utkání měli Jihočeši na svém kontě méně střel než protivník. Prvním z nich bylo utkání s Litvínovem, kdy hosté měli sice na kontě o jednu střelu více, ale utkání prohráli 0:3. A HC MOUNTFIELD uspěl i ve druhém zápase, kde byl protivník častěji v zakončení. Pardubice vyslaly ve 46. kole na Kováře 35 střel proti 28 budějovickým, ale přesto padly 2:3.

Soupeř, který byl na jihu nejvíce pod palbou
Suverénně Liberec, ten sehrál na jihu nejvíce utkání kvůli předkole play-off a i v těchto zápasech byl výrazně přestřílen, stejně jako v předchozích - 42:20, 39:24, 38:18, a konečně ve čtvrtém utkání předkola neuvěřitelný poměr 62:26.

Nejatraktivnější soupeř
K nejhezčím zápasům v sezóně patřily letos v Budvar Aréně střetnutí s Vítkovicemi. V prvním zápase byl poměr střel 39:35 (domácí zvítězili 4:3), ve druhém se znovu útočilo ostošest, poměr střel 44:33 hovoří za vše (3:4p).

Zápasy, kdy HC MOUNTFIELD soupeře výrazně přestřílel, ale přesto neuspěl
Prvním takovým mačem bylo střetnutí s Boleslaví, na střely "zvítězili" Českobudějovičtí 46:22 a výsledek? 1:1... Dále stojí za zmínku 20. kolo s Pardubicemi - střely 36:17, výsledek 1:4.

Neoblíbený brankář
Kladenskému Miroslavu Kopřivovi se v Budvar Aréně dlouhodobě daří. Nejinak tomu bylo i letos, Jihočeši Kladno dvakrát výrazně přestříleli (44:22, 39:24), ale Kopřiva se vždy postaral o to, že zápas skončil po šedesáti minutách remízou. Dvě výhry letos na jihu vychytal plzeňský Tomáš Pöpperle, který pustil na českobudějovickém stadionu z 65 střel za svá záda jen tři puky.

Zápas, kdy se HC MOUNTFIELD nedokázal prosadit
Takový byl letos na jihu jediný, Brno uválčilo výhru 1:0 v prodloužení, ačkoliv Jihočeši přestříleli svého soupeře 38:28.

CELKEM14
Celkem vyslali Českobudějovičtí doma 1026 střel, v průměru to znamená bezmála 37 pokusů na jeden domácí zápas.

Nejvícekrát ohrozil soupeřova brankáře obránce František Ptáček, jenž má na kontě 101 střel.

Milan Gulaš byl v tomto směru druhý nejaktivnější, s 91 střelami se zařadil hned za Ptáčka. Gulaš doma nastřílel 14 branek, nejvíce ze všech hráčů.

Nejvíce střel za jeden zápas vyslal Petr Gřegořek, proti Liberci v posledním zápase doma vypálil celkem devětkrát.

V každém ze 28 domácích zápasů si připsal alespoň jednu střelu pouze Milan Gulaš. Ve 27 střetnutích pak zkoušeli štěstí Ondřej Veselý a František Ptáček.

V předkole play-off byl nejpilnějším ostřelovačem Jiří Šimánek, ve dvou zápasech vystřelil puk třináckrát, což je více než čtvrtina z jeho součtu střel za celou sezónu.