07.03.2010, Miroslav Mayer

Výsledkový servis: Juniorka a dorosty

Č. B u d ě j o v i c e - Pro juniory již skončila sezóny, jejich atak na postupující příčku do play-off nevyšel. Starší dorost se připravuje na play-off. V posledním kolech jednou vyhrál a jednou prohrál. Mladší dorost A si zastřílel doma s Třebíčí a prohrál v Liberci. Mladší dorost B dotáhl v Kolíně svoji sérii na dvacet vítězství v řadě a v neděli podlehl v Táboře. Hráčem víkendu se stává Aleš Ježek, jehož tři branky rozhodly o vítězství nad Ústí nad Labem.

Junioři

V posledním zápase řádil Aleš ježek

Juniory čekalo již jen jedno kolo základní části, ale byla ještě reálná naděje, že se přeci jen probojují do play-off. Zatímco Jihočeši potřebovali v Ústí nad Labem zvítězit, tak všichni jejich potencionální soupeři měli před sebou ještě dva zápasy a vše ve svých rukou. Českobudějovičtí sehráli v Ústí nad Labem dobrou partii a byli po celý zápas lepší. Ovšem domácí v zápase vždy vedli a Jihočeši museli dotahovat. Nakonec zápas skončil nerozhodně 2:2 a po bezbrankovém prodloužení přišly na řadu nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl Aleš Ježek, který tak završil hattrick a stal se nejlepším hráčem zápasu.Zápas tak skončil 3:2p pro Jihočechy. Nakonec Jihočeši hrát play-off nebudou. Škoda, že se výsledkově zvedli příliš pozdě a postup jim tak o pověstný kousek nevyšel. Po skvělé, loňské sezóně, tak přišel pád. Je třeba vzít si pro další sezóny ponaučení a dostat českobudějovický juniorský tým tam, kam svými tradicemi a budoucností chce patřit a kde by měl být.

Starší dorost

Dukla nakonec padla

V pátek se v posledním zápase na vlastním ledě dorostenci v zápase s Duklu Jihlava loučili vítězně. Zápas to nebyl jednoduchý. Dukla disponuje kádrem straších a zkušených hráčů. Také se dostala do vedení 2:0 a Jihočeši museli jejich náskok dohánět. To se nakonec povedlo a povedlo si i dát ještě jeden gól navrch a zvítězit tak 3:2. Byly to důležité body, které nakonec dopomohly k tomu, že se Jihočeši s tímto, pro ně neoblíbeným soupeřem, neutkají v prvním kole play-off. Dvě branky vstřelil talentovaný útočník Lukáš Sedlák.

Nebylo o co hrát

V sobotu se českobudějovičtí dorostenci utkali v posledním kole na hřišti Slavie Praha. Vývoj v tabulce dopadl tak, že ani vítězství a ani porážka nemohla změnit páté místo českobudějovického mužstva. Zápas byl po dvě třetiny vyrovnaný a skóre bylo 2:2. Pak Slávia přece jen měla o co hrát. V případě vítězství se mohla posunout na druhé místo před Spartu. Nakonec se tak i stalo a Slávia zvítězila 5:2. Teď už si Jihočeši nebudou moci dovolit žádný výpadek a šetření silami. Dvě asistence si připsal Jakub Babka.

Lehké sousto

Ve čtvrtek sehráli Jihočeši na svém ledě souboj s nejslabším týmem soutěže Třebíčí. Favorit byl dopředu dán a svoji úlohu si od začátku plnil. Čekalo se pouze na jakém čísle se zastaví konečné skóre zápasu. To nakonec překročilo desítku a zastavilo se na stavu 12:1. Jedná se o druhý nejvyšší výsledek v této sezóně. Tři branky v zápase dal Lukáš Vopleka.

Tygři byli silnější

V neděli zajížděli českobudějovičtí dorostenci k zápasu do Liberce. V zápase již o nic důležitého nešlo, pouze o čest. Přesto vzali domácí utkání prestižně a po první třetině vedli již 3:0. Pak Jihočeši přeci jen zabrali a utkání se jim podařilo alespoň zdramatizovat. Přesto byli nakonec šťastnější domácí, kteří vyhráli 3:2. Dva body zaznamenal David Bílek.

Mladší dorost B

Dvacítka padla

Ve čtvrtek zajížděli dorostenci do Kolína a jejich úkolem bylo dotáhnout sérii zápasů bez porážky v řadě na číslo dvacet. Kolín je na domácím ledě nebezpečným celkem, navíc měl stále možnost postupu na druhé místo a tím posunu do vyšší soutěže. Jihočeši vedli po dvou třetinách 2:0, ale nakonec se o výsledek zápasu museli prát až do konce. Nakonec se českobudějovičtí dorostenci mohli radovat a odváželi si vítězství 2:1. Vítězný gól vstřelil Aleš Kadlec.

Všechno jednou končí

V neděli zajížděli Českobudějovičtí do Tábora. Tábor se, í díky vítězství Českých Budějovic nad Kolínem, stal posupujícím celkem do extraligy mladšího dorostu. Českobudějovičtí nastoupili do zápasu unaveni a od začátku tak nechali hrát domácí hráče. Ti se ujali vedení, když v každé třetině dali jednu branku. Ve třetí třetině se podařili českobudějovickým dorostencům snížit na 1:2, ale Tábor si nenechal zkazit oslavy postupu a utkání dotáhl k vítěznému konci 4:2. Završil tak svůj vítězný víkend na rivalem s Českých Budějovic, když dokázal porazit tři žákovská mužstva i mladší dorost B. Skončila tak ojedinělá série vítězných zápasů v řadě, která se bude dalším mužstvům jen těžko překonávat. Nejlepším hráčem hostů byl Jan Hanuš.

Jaká byla podle zástupců vedení sezona 2023-24? pojďte si to poslechnout!

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....