02.03.2009, Miroslav Mayer

Soupeř dorostu ve čtvrtfinále - Bílí Tygří Liberec

Č. B u d ě j o v i c e - Dorostenci již znají svého soupeře do dalšího kola play-off. Je jím mužstvo Bílí Tygři Liberec. Je to jeden z nejtěžších možných soupeřů. V dlouhodobé tabulce skončili na druhém místě a navíc budou chtít určitě oplatit českobudějovickým vyřazení juniorského týmu. Série začíná ve středu v Liberci a v pátek v Českých Budějovicích od 17,30.

Z tábora HC České Budějovice

Stále převládá radost z postupu, ale již se tvrdě pracuje na přípravě k dalšímu utkání. Trenér Trummer i hráči mají již za sebou úvodní zápasy a nervozita již nebude hráče brzdit. "Mužstvo Liberce bylo v úvodu soutěže velmi silné", říká trenér HC České Budějovice Václav Červený a dodává, "v kádru měli hráče, kteří později přestoupili do juniorů. Junioři již z play-off vypadli, dá se očekávat, že mužstvo bude velmi kvalitní", hodnotí dále Václav Červený.

Mužstvo HC České Budějovice se může pochlubit šňůrou pěti vítězných zápasů v řadě. Navíc pokud dá mužstvo jako první gól, většinou utkání dotáhne do vítězného konce.

V první sérii se bodově nejvíce dařilo Jakubovi Babkovi (viz foto), který má na svém kontě tři body (2+1). Zásluhu na postupu má i brankář Ondřej Bláha, který udržel jedno čisté konto a v prvním zápase obdržel pouhé dvě branky!

Něco o soupeři

Bílí Tygři Liberec skončili v dlouhodobé části na druhém místě. Jejich cílem je zisk titulu. V loňské sezóně skončilo mužstvo ve čtvtrfinále, kde prohrálo na dva zápasy s Opavou.
Z mužstva si během sezóny odskočili sehrát pár zápasů za juniory Filippi, Vlach a Jánošík. Získané zkušenosti se jim budou nyní určitě hodit.
V prvním kole Liberec přešel přes Havířov ve dvou zápasech. Venku zvítězil 2:1 a doma 2:0.
Hráčem zápasů je určitě Tomáš Filippi, který sám zaznamenal 4 body (3+1)! Skvěle se předvedl také brankář Jelínek, který lovil puk ze své sítě pouze jedenkrát.
Liberec má v současné době za sebou šňůru pěti zápasů ve kterých získal plný počet bodů!

Zajímavosti

- První vzájemný zápas se odehrál 12.12.2008 v Liberci a domácí zvítězili 3:1.

- Druhý vzájemný zápas byl sehrán 30.1.2009 v Českých Budějovicích a opět se radovalo domácí mužstvo brankou pět vteřin před koncem prodloužení 3:2p.

- Nejlepší hráči ze vzájemných soubojů jsou z HC České Budějovice Adam Přibyl a Jan Předota (viz foto) oba (1+1). Z libereckého týmu jediný Madar získal dva body (1+1).

- V kádru Liberce působí tři hráči se zkušenostmi z reprezentačních akcí. Jsou to Urban, Filippi a Vlach.

- Z hráčů HC České Budějovice mají reprezentační starty na svém kontě Švihálek, Sedlák a Předota.

Jan Slivka (-5)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.

Program ve čtvrtfinále play-off

4.3. středa  Liberec- České Budějovice  17:00
6.3. pátek   České Budějovice - Liberec 17:30

Případný třetí zápas:
8.3. neděle  Liberec - České Budějovice   ?

Jaká byla podle zástupců vedení sezona 2023-24? pojďte si to poslechnout!

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....